Yükleniyor
  • Müşteri Destek
  • 0 392 444 24 84

Kıbrıs'ta Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Kıbrıs, yılın her zamanı güneşli ve güzel olan havası yanı sıra lezzetli yemekleri ve birbirinden muhteşem plajları ile sadece tatil için değil, yaşamak için de en iyi alternatiflerin başında geliyor. Kıbrıs’ın benzersiz iklimi ve sunduğu uygun yaşam koşulları birçok alternatif sunuyor. Özellikle ev ya da araba almak burada çok kolay. Adanın en kalabalık ve turistik kesimlerinde bile güvenlik ile ilgili sorun yaşanmıyor. Sunduğu bu huzurlu ortam ve kolay oturma izni alınması birçok kişinin burayı tercih etmesini sağlıyor.
Kıbrıs’ta konut almak isteyenler, nerede yaşamak isterlerse istesinler sahile oldukça yakın olurlar. Ancak Kıbrıs’a taşınma ve ev almanın bazı formalite ve prosedürleri de yok değil. Kıbrıs’ta konut alırken dikkat edilmesi gerekenler kısaca şöyledir;

Tapu İşlemlerine Dikkat Etmelisiniz
Kıbrıs’ta ev kiralamak veya satın almak çok kolay. Hem prosedürleri az hem de çok uygun fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. Tapu işlemleri KKTC tarafından verilir ve anayasa kapsamında da garanti altına alınmıştır. Almak istediğiniz ev için tapu binasına gitmeniz ve üzerinde ipotek olup olmadığına dikkat etmeniz önemlidir. Bu konuda profesyonel bir yardım almanız işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Yaşamak İstediğiniz Bölgeyi Seçmelisiniz
Kıbrıs her tarza uygun yaşam alanları ile çok fazla alternatif sunar. Sahil kesiminden kırsal alanlara, dağ ve ormanlık alanlardan muhteşem plajlara kadar çok geniş seçeneğiniz bulunur. Merkezde yaşayabileceğiniz gibi daha kırsal alanları da tercih edebilirsiniz.

En İyi Emlak Firmasını Seçmelisiniz
Kıbrıs vatandaşı olmak için ev sahibi olmanız yeterlidir. Adanın emlak sektörü de buna bağlı olarak oldukça gelişmiştir. Kıbrıs’ta konut alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli unsur kaliteli, güvenilir ve iyi bir emlak firması seçmektir. Dems Construction olarak hem kiralık hem de satılık konut ve villa seçeneklerinde sizlere geniş alternatifler sunuyoruz.